Рінат Ахметов об'єднує зусилля всіх своїх активів для надання масштабної допомоги постраждалим у зоні військових дій

06.08.2014
Share

Сьогодні, 6 серпня, в ІА УНІАН відбулася прес-конференція, під час якої було представлено Гуманітарний штаб допомоги жителям Донбасу. Рішення про створення Штабу було прийнято Рінатом Ахметовим для об'єднання ресурсів свого благодійного Фонду й усіх бізнесів Групи СКМ, а також ФК «Шахтар» для надання максимальної допомоги всім постраждалим унаслідок військових дій жителям Донецької та Луганської областей.

За словами Анатолія Заболотного, директора фонду Ріната Ахметова, надання гуманітарної допомоги, нарівні з недостатньою кількістю місць для розміщення переселенців, стає зараз однією з найбільших проблем.

«Щойно в містах Донбасу почали стріляти, засновник Фонду Рінат Ахметов поставив чітке завдання, що ми повинні допомагати мирним жителям, які опинилися в небезпеці, допомагати всім, що нам до снаги. І починаючи з 23 травня, Фонд і підприємства групи СКМ евакуювали із зони військових дій понад 18 тисяч осіб. Зокрема, Фонд — понад 10 000 осіб, більше половини з яких діти. Якщо орієнтуватися на дані ООН, то це приблизно 15% від тих, хто виїхав, і не менше 30% від числа тих, кому знадобилася допомога в евакуації. Фонд розмістив і взяв на своє утримання понад 5500 осіб, понад 20 000 отримали гуманітарну допомогу. Евакуація — це найскладніша й найважливіша частина нашої роботи, але є й питання розміщення, допомоги на місцях також тим, хто залишився на Донбасі, підготовка до осінньо-зимового сезону. За ці місяці ми набули величезного досвіду й розуміємо, що його потрібно використовувати в максимальному обсязі. Тому ми об'єднуємо зусилля, щоб робити більше й допомагати всім, кому необхідно», — підкреслив Анатолій Заболотний.

Гуманітарний штаб надає допомогу за чотирма основними напрямами. Насамперед, це евакуація із зони військових дій дітей-сиріт, багатодітних матерів, інвалідів і важких хворих, літніх людей. В умовах відсутності води, електрики, продуктів харчування, медикаментів у багатьох населених пунктах Штаб займається доставлянням гуманітарної допомоги. Допомога надається також тим, хто покинув зону військових дій, і полягає в розміщенні переселенців на базах, у санаторіях, таборах. Окремий напрям — це адресна допомога «тут і зараз» тим, хто цього найбільше потребує. Йдеться про неповнолітніх дітей, які втратили батьків на війні.

Координатор Гуманітарного штабу Римма Філь прокоментувала необхідність створення Штабу:

«Фонд Ріната Ахметова працює цілодобово, від найперших днів військових дій. Від перших днів війни допомагають підприємства групи СКМ. Бази найбільших підприємств прийняли переселенців, із людьми працюють психологи та волонтери. Завозить продукти «Брусничка». Як завжди, допомагає своїм землякам «Шахтар». Але масштаб трагедії настільки великий, що зараз потрібно об'єднувати всі можливі зусилля. Це той самий випадок, коли 1+1=3! Тому Рінатом Ахметовим було прийнято рішення створити Гуманітарний штаб, який займатиметься виключно допомогою людям, жителям Донбасу й об'єднає всі ресурси групи СКМ — заводи, фабрики, ФК «Шахтар», Фонд. Штаб — бо потрібен налагоджений механізм, що працює як годинник. Із розподіленими функціями та ролями. А, найголовніше, з вірою в те, що ми робимо потрібну для жителів Донбасу справу — допомагаємо впоратися з бідою, допомагаємо вижити. Ми вже активно працюємо і з міжнародними організаціями, і з облдержадміністраціями, і з громадськими діячами та волонтерами. Останнім я хочу сказати окреме спасибі. Серед них люди різного віку, є священики, вчителі, лікарі, журналісти».

У розпорядженні Гуманітарного штабу перебуватимуть мобільні бригади — як у місцях тимчасового проживання людей, так і в зоні військових дій. Територіально Штаб працює в Маріуполі.

Для приймання інформації, запитів на надання допомоги і пропозицій про співпрацю, як і раніше, працюють телефони гарячої лінії Фонду Ріната Ахметова:

062 381 50 52

062 381 50 52

062 381 50 52

З 11 серпня в Гуманітарному штабі почне працювати єдиний багатоканальний телефон, номер якого буде повідомлено додатково.

Підписка на новини

Будьте в курсі подій