Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова впродовж трьох місяців евакуював із зони бойових дій 10 000 дітей. Серед них діти-сироти, діти з притулків Донецької області, з багатодітних і прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, яких фонд Ріната Ахметова підтримував раніше в межах програми «Сирітству — ні!». Так, ще у травні фонд допоміг виїхати з небезпечних міст, — на той час це були Слов'янськ, Краматорськ, а пізніше — Донецьк, — понад 40 дитячим будинкам сімейного типу. Багатьох фонд забезпечив тимчасовим житлом і харчуванням, зокрема, понад 6000 людей були розміщені на базах відпочинку підприємств Групи СКМ. Частину сімей із дітьми взяв у таборі для переселенців у селі Волоському священик Андрій Пінчук, який очолює фонд «Допомагаємо» у Дніпропетровській області. З цією організацією Фонд Ріната Ахметова реалізує партнерський проект із реформування інтернатної системи в області.
«Вже дали їжу й дах 729 переселенцям, яких евакуював Фонд Ріната Ахметова. Діток у таборі — рівно половина всіх переселенців. Приїжджають із щойно народженими дітками — дво-, триденними. А одна вагітна жінка їхала з чотирма дітьми, у дорозі в неї відійшли води… З реанімобілем її зустрічали. Врятували. Поселили. Їдуть часто багатодітні сім'ї. Одна жінка везла із собою не тільки своїх дітей, а й дітей сусідки, та ще діток із сусідньої вулиці, — розповідає священик. — Співробітники Гуманітарного Штабу при Фонді Ахметова працюють дуже ефективно, скільки дітей, жінок, хворих і немічних вони врятували! Це величезна праця на благо людей».
Найскладніше проходила евакуація з інтернатних установ Донецької області. Гуманітарний штаб при Фонді Ріната Ахметова евакуював понад 500 дітей-сиріт. Зокрема, малюків із 3-х будинків дитини (Донецьк, Макіївка), які зараз перебувають на оздоровленні. Це 135 дітей віком від 2-х місяців до 4-х років. Ще понад 100 дітей різного віку Фонд Ріната Ахметова евакуював із притулків області в безпечні місця на території України. Упродовж останнього місяця Гуманітарний штаб допоміг вибратися із зони бойових дій і найбільш незахищеним дітям — це 201 дитина-інвалід із Шахтарського дитячого будинку-інтернату. Понад 40 дітей у цьому закладі були прикуті до ліжка. Завдяки відчайдушним зусиллям волонтерів, медиків і водіїв, дітей з інвалідністю перевезли з будинку-інтернату в безпечне місце в Донецькій області.
Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова: «Евакуація — це найскладніше й найважливіше завдання. На щастя, на сьогодні Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова в тісній співпраці із соцслужбами, волонтерами, партнерськими організаціям евакуював із зони військового конфлікту всіх до єдиного вихованців інтернатних установ. Зараз усі діти-сироти знаходяться на мирній території. За кожним випадком евакуації дитячого будинку стояла титанічна праця. Доводилося домовлятися з усіма учасниками конфлікту, іноді переговори тривали десять днів і дуже часто заходили у глухий кут. Тоді ми діяли на свій страх і ризик. Наприклад, щоб евакуювати малюків із дитячого будинку «Малюк» у Слов'янську, розробили спеціальну операцію під назвою «Електричка». Під нашим пильним контролем виховательки зробили вигляд, що вивели діток на прогулянку. Сіли у тролейбус, доїхали до зупинки, де на них чекав наш автобус. Малюків і співробітниць дитячого будинку непомітно привезли на вокзал, а там посадили в електричку. Ось так, тихо і просто, вивезли дітей. Інше питання, що це «державні діти», й евакуювати їх можна було за рішенням профільних міністерств — Мінсоцполітики, МОЗ, Міносвіти».
Також Гуманітарний штаб при Фонді Ріната Ахметова евакуював 49 дітей із Макіївського будинку дитини, перевіз 80 дітей із Маріупольського будинку дитини до Краматорська, 40 дітей-сиріт із Маріуполя — до Красного Лимана, допомогли евакуювати 15 дітей із важкими патологіями з 5-ої лікарні м. Донецька до Краматорського будинку дитини.
Всього ж на 29 серпня Гуманітарним штабом при фонді Ріната Ахметова евакуйовано 22 840 осіб. Переважно це мами з дітьми, багатодітні сім'ї, люди похилого віку та люди з інвалідністю.
Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.