Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підбив підсумки роботи за листопад

03.12.2014
Share

За даними на 30 листопада, за весь час діяльності Гуманітарного штабу, для мирних жителів Донецької й Луганської областей одинадцятьма «гуманітарними рейсами» доставили 1 082 000 продуктових наборів. Крім того, із грудня Штаб розширить асортимент і кількість продуктів, а також збільшить калорійність набору. Тепер продуктовий набір важитиме не 10, а 13 кг. Крім борошна, цукру, круп, консервів, олії, печива та ін. продуктів, до його складу додатково входять дві банки тушонки, дві пачки макаронів і банка консервованої кукурудзи. До кінця року заплановано доставити ще один мільйон продуктових наборів. За даними оновленої Гуманітарної мапи, 35% населення Донецької та Луганської областей відчувають гострий брак продуктів харчування.

Крім цього, Штаб також продовжував евакуацію й розселення жителів зони АТО. Починаючи з травня, було евакуйовано 38 864 особи. Також штаб допоміг розселити 6 915 осіб. Переважно, переселенців улітку розміщували в безпечних районах Донецької області, а також у Харківській, Запорізькій, Миколаївській і Дніпропетровській областях. Із настанням холодів Штаб переселив найбільш незахищені категорії на опалювані бази Запорізької та Харківської областей.

У межах проекту «Допоможемо дітям» Гуманітарний штаб роздав сім’ям із дітьми до двох років 27 440 наборів. Через відсутність виплат батьки не можуть придбати найнеобхідніше для малюків такого віку — дитяче харчування, засоби гігієни. Зокрема, за даними Гуманітарної мапи, 30% сімей не можуть забезпечити своїх дітей предметами першої необхідності. Проект «Допоможемо дітям» було ініційовано Рінатом Ахметовим, він реалізується в партнерстві з ФК «Шахтар» — волонтери клубу допомагають видавати набори сім’ям із Донецька та Макіївки на стадіоні «Донбас Арена». У грудні географія проекту розшириться. За підрахунками Штабу, у зоні АТО проживають приблизно 40 тисяч дітей зазначеного віку.

Крім того, 14 189 осіб отримали допомогу в межах програми «Допоможемо. Здоров’я», яка стартувала в листопаді й об’єднала всі проекти медичної допомоги. Потреба в медичних препаратах виявилася найбільш гострою — згідно з даними Мапи, 49% жителів Луганської та Донецької областей потребують медикаментів. Штаб допоміг 11 ключовим медичним установам Донецької області. Було передано для розповсюдження населенню 10 000 аптечок старшої вікової групи, 1 000 аптечок «матері та дитини», 20 аптечок для бомбосховищ. 3 095 осіб отримали місячну дозу інсуліну. 74 особи отримали кардіопрепарати. Нагадаємо, що у грудні на стадіоні «Донбас Арена» для майбутніх мам почнуть видавати допомогу у вигляді «наборів для породіллі». Такий набір включає все необхідне для мами, дитини й лікаря під час пологів і в післяпологовий період. За підрахунками Гуманітарного штабу, таких жінок у Донецьку та Макіївці 2500.

Також у грудні стартує програма навчання кризових психологів для роботи в зоні АТО. За прогнозами експертів, кількість людей на Донбасі, яким упродовж найближчих 12 місяців загрожують розлади середнього та легкого ступеня важкості, може скласти 15–20% від усіх жителів зони АТО.

Крім того, 1 080 осіб отримали «адресну допомогу» від Штабу — оплата операцій, медичних процедур, медикаментів, це також допомога сім’ям загиблих і мирним жителям, які постраждали під час конфлікту.

Нагадаємо, Гуманітарний штаб Ріната Ахметова створений 6 серпня 2014 року для надання максимальної допомоги мирним жителям Донецької та Луганської областей, які постраждали внаслідок бойових дій. Штаб працює за такими основними напрямами: надання гуманітарної допомоги; надання медичної, зокрема, адресної і психологічної допомоги; допомога дітям; евакуація людей із зони військових дій і розміщення переселенців. При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний цілодобовий телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Підписка на новини

Будьте в курсі подій