Сьогодні, 30 жовтня, під час прес-конференції в ІА «Українські Новини» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова й компанія ДТЕК представили спільний довгостроковий проект «Збережемо життя!», який стартує в листопаді 2014 року і триватиме до травня 2015. Цей проект — частина масштабної програми Ріната Ахметова «Допоможемо дітям», яка включає в себе гуманітарну, медичну, психологічну та адресну допомогу для дітей, котрі перебувають у зоні проведення АТО або постраждали під час військових дій. Мета проекту «Збережемо життя!» — порятунок дітей від травм і смерті в зоні бойових дій і там, де вони нещодавно закінчилися.
«Гуманітарний штаб Ріната Ахметова вперше представляє на національному рівні масштабний проект, спрямований, з одного боку, на запобігання трагедіям, з іншого — на надання допомоги, якщо біда вже трапилася, — розповідає Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу. — Причому нам важливо допомогти дітям не тільки в лікуванні, а й оперативно надати якісну психологічну допомогу. Отримуючи щодня дзвінки на «гарячу лінію», реалізуючи проекти адресної і психологічної допомоги, ми розуміємо масштаб проблеми. Діти — це мішень сьогодні. Тільки зараз під опікою Штабу і ФК «Шахтар» перебувають 20 поранених дітей. А точних даних про кількість постраждалих у зоні АТО дітей немає ні в кого. Однак нещодавній випадок у Зугресі, коли школярі підірвалися на бомбі на території заводу, історії, що їх ми дізналися від прийомних сімей, із якими працює фонд Ріната Ахметова, від підприємств СКМ, котрі розташовані у Східній Україні, — все це свідчить про системну проблему».
Проект складається з двох частин: інформування дітей про загрози в зоні АТО й надання медичної, психологічної допомоги, якщо не вдалося уникнути трагедії. Уже сьогодні в межах проекту стартує інформаційна кампанія: зараз у школярів на мирних територіях канікули, у багатьох містах Східної України діти взагалі не ходять до школи, у них з’являється багато вільного часу, вони полишені на самих себе.
На підставі інформаційних матеріалів ЮНІСЕФ, Гуманітарний штаб і ДТЕК видали брошуру накладом 10 000 примірників, а також 5 000 плакатів. У брошурі доступною для дітей і підлітків мовою викладено, яких зон краще уникати, де може бути небезпечно, на що потрібно звертати увагу, на які предмети, і що робити в разі їх виявлення.
Розповсюджувати інформаційні матеріали буде компанія ДТЕК, котра має розширену мережу підприємств у Донецькій і Луганській областях. «Ми виступили з ініціативою цього проекту, тому що діти, які постраждали в Зугресі, — це діти наших співробітників, — повідомив Анатолій Соловйов, представник Департаменту соціального розвитку ДТЕК. Досі 3 дитини, яким вдалося вижити, перебувають на лікуванні, їх підтримує Штаб Ріната Ахметова. Але ми хочемо не допустити подібні ситуації в майбутньому. ДТЕК забезпечить цими матеріалами всі міста присутності підприємств — Курахове, Кіровське, Зугрес, Миронівське, Моспине, Щастя, Ровеньки, Свердловськ. У 69 школах із залученням інструкторів ДСНС пройдуть спеціальні уроки. Окрему роботу проведемо з усіма працівниками ДТЕК і членами їхніх сімей.
Крім розповсюдження інформаційних матеріалів у навчальних установах, будуть проводитися лекції, адресна робота з прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, розповсюдження брошур і плакатів у місцях масового перебування людей, у соціальних і комунальних установах Донецької та Луганської областей.
Ініціатори проекту закликали представників ЗМІ, волонтерів, активістів допомогти в поширенні цієї важливої інформації, а також попросили повідомляти про нещасні випадки, у яких постраждали діти в зоні АТО, — Гуманітарний штаб Ріната Ахметова допомагатиме в лікуванні, у наданні допомоги психологів.
Довідка:
Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної, зокрема, медичної, допомоги; надання адресної допомоги.
При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.