Підприємства Корпорації

На Донбас вирушила чергова допомога в межах Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова. У фокусі — люди, котрі проживають у зоні АТО

26.09.2014

Сьогодні, 26 вересня, із Дніпропетровська до Маріуполя виїхали чергові вантажні машини з продуктовими, гігієнічними та дитячими наборами в межах Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова. Наступну колону машин заплановано на суботу, 27 вересня. Всього за два дні вантажівки доставлять 100 тис. продуктових наборів із найнеобхіднішим — олією, борошном, крупами, консервами, цукром, печивом, згущеним молоком, свічками та сірниками.

Гуманітарну допомогу, яка прибуває традиційно до Маріуполя, на місці розвантажують і розфасовують волонтери підприємств ММК Ілліча й «Азовсталі». Більшість продуктів, які буде доставлено 26–27 вересня, Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова направить у зону АТО, зокрема, приблизно 80% вантажу піде в Донецьк, Дебальцеве, Зугрес, де найскладніша гуманітарна ситуація. Згідно з даними соціологічного дослідження (серпень 2014 року) у зоні АТО потребу в гуманітарній допомозі відчувають 76,6% населення. Для 74,9% основною допомогою є продукти харчування.

Решту 20% вантажу отримають вимушені переселенці в Маріуполі, де найвища концентрація внутрішньо переміщених людей — понад 6 тисяч осіб.

Інші міста Донецької та Луганської області й далі отримують допомогу, яку було доставлено раніше на Донбас у межах Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова. На сьогодні, волонтерами Гуманітарного штабу роздано вже понад 250 тис. продуктових наборів.

Нагадуємо, що для надання допомоги людям на Донбасі Рінат Ахметов прийняв рішення відкрити Гуманітарний рейс і дав доручення Гуманітарному штабу «Допоможемо» при своєму благодійному фонді доставити в зону конфлікту не менше 10 тис. тонн гуманітарної допомоги. За різними даними, на Донбасі потребу в гуманітарній допомозі відчувають від 1 до 3 мільйонів людей.

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.