Підприємства Корпорації

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова направив у Донецьку область 10 тисяч аптечок для літніх людей

19.09.2014

10 тисяч аптечок із набором ліків для старшої вікової групи відправлено в міста Донбасу в межах діяльності Гуманітарного штабу при Фонді Ріната Ахметова. У кожному наборі є базовий перелік препаратів, що дозволяє впоратися із симптомами найтиповіших для літніх людей захворювань: знеболювальне широкого спектра, жарознижувальне, заспокійливе, «серцеві» краплі, протиалергенні таблетки, препарати від застуди й розладів шлунково-кишкового тракту. Усередині — інструкція щодо використання препаратів і номери телефонів «гарячої лінії» Гуманітарного штабу.

Як пояснює представник Гуманітарного штабу при Фонді Ріната Ахметова Павло Лапін, медикаментами, зібраними в цьому типі аптечці, можуть користуватися також інші вікові категорії. Але насамперед їх будуть розповсюджувати серед пенсіонерів, інвалідів. «Більшість аптечок розподіляють у зоні АТО, де переважно залишилися старі, котрі не одержують пенсій, й аптеки не працюють. Основні ліки купити немає за що й ніде. Тому такі набори можуть допомогти, якщо в когось підвищиться тиск, заболить серце або будуть проблеми з кишечником», — каже пан Лапін.

Половину, 5 тисяч аптечок, буде направлено до Донецька. Ще 3 тисячі аптечок розійдуться містами Донецької області, 2 тисячі наборів буде направлено в місця, де компактно проживають вимушені переселенці. Всіх їх доставляють за місцем призначення з Маріуполя, силами волонтерів і роздають абсолютно безкоштовно. Крім того, штабом розроблено ще два типи аптечок, які розповсюджуватимуться в зоні АТО: аптечка для матері й дитини, котра допоможе впоратися з хворобами малюка, й аптечка для бомбосховищ, що містить великий набір для першої допомоги в разі травм.

Раніше гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова закупив дизельні електростанції закритого типу для Донецької обласної клінічної травматологічної лікарні та Донецького регіонального центру охорони материнства й дитинства. Такі установки забезпечать життєдіяльність лікарень у разі відключення електроенергії. Крім того, Штаб передав до однієї з клінік Донецька ліки для десятків онкохворих дітей.

Довідка:

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.