Підприємства Корпорації

Другий ешелон Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова укомплектований і пройшов перевірку з боку держави та міжнародних організацій

08.09.2014

Вчора, 6 вересня, у Дніпропетровську розпочалося формування вантажу для другого ешелону гуманітарного рейсу Ріната Ахметова. Це 3,5 тисячі тонн гуманітарної допомоги у складі понад 350 000 наборів. Упродовж місяця щотижня на Донбас вирушатимуть 40 вантажівок із продуктами, предметами гігієни та дитячим харчуванням.

Упродовж сьогоднішнього дня всі вантажні машини з гуманітарною допомогою пройшли інспекцію з боку Державної служби з надзвичайних ситуацій і УВКБ ООН на предмет відповідності документації вантажу вмісту фур, якості продуктів і допустимих норм перевезення. Представники від держави та міжнародної організації підтвердили, що гуманітарний вантаж відповідає всім міжнародним стандартам і нормам.

Яна Лестєва, керівник прес-служби торгової мережі «Брусничка», волонтер Гуманітарного штабу: «Переважно це соціальні групи товару, тобто бакалія, круп'яні, макаронні вироби, цукор, мука, чай, вівсяні пластівці, є також солодощі — згущене молоко й печиво — обов'язково дитяче харчування й гігієнічні набори, зокрема, підгузки. Вчора і сьогодні найвідповідальніші в операційному плані дні, коли ми приймаємо машини і їхній вміст, зокрема, з представниками від держави й міжнародних організацій, потім опечатуємо їх і готуємо вантаж до відправлення».

Уже завтра, 8 вересня, перші 40 вантажівок із другого ешелону з 80 000 наборами гуманітарної допомоги виїжджають із Дніпропетровська до Маріуполя, звідки менш габаритним транспортом розфасований вантаж передаватиметься вимушеним переселенцям, а також найбільш незахищеним категоріям — дітям, інвалідам, літнім людям — на територіях бойових дій. За різними підрахунками, на Донбасі гуманітарної допомоги потребують зараз приблизно мільйон жителів.

Нагадуємо, що перший ешелон гуманітарного рейсу Ріната Ахметова прибув до Маріуполя 22–23 серпня із 200 тисячами наборів гуманітарної допомоги та загальною вагою понад 2 тисячі тонн. Із цього траншу до 45 населених пунктів Донбасу вже доставлено понад 180 тисяч гуманітарних наборів і роздано більше 90 тисяч.

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

У Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Координаційний інформаційний центр

Гуманітарного штабу «Допоможемо»

+38 044 502 52 12