Підприємства Корпорації

74,9% жителів у зоні бойових дій потребують продуктів харчування, 49,9% — медикаментів — дані дослідження

18.09.2014

Сьогодні, 18 вересня, у межах тижневого звітного прес-брифінгу Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова, були озвучені дані базового заміру на тему «Оцінка гуманітарної ситуації на Донбасі — яка допомога потрібна населенню в зоні бойових дій і переселенцям». Цей замір на замовлення Гуманітарного штабу упродовж серпня проводила дослідницька компанія Research & Branding Group із метою виявити основні очікування й потреби жителів Донбасу, а також вимушених переселенців.

«Створюючи Гуманітарний штаб, Рінат Ахметов поставив завдання з’ясувати, чого потребують люди на Донбасі, які потреби є в переселенців і як люди бачать своє майбутнє — коли вони повернуться додому й за яких умов, — коментує Римма Філь. — За результатами дослідження, 50,2% опитаних жителів Донбасу — Донецька та Луганська області — зазначають, що вони потребують гуманітарної допомоги. Потреба в гуманітарній допомозі визначається ситуацією в регіоні. Так, у зоні АТО потребу в допомозі відчувають 76,6% жителів, на визволених територіях — 39,9%, в інших населених пунктах, тобто тих, де не було бойових дій, — 32,5%. Що ж до вимушених переселенців, то 83% із тих, хто переїхав всередині області або за межі, потребують гуманітарної допомоги».

Згідно з даними заміру, у зоні проведення АТО є найбільша потреба у продуктах харчування (74,9%) і в медикаментах (49,9%). У зоні бойових дій також зафіксовано потребу в питній воді — 15,3%, загалом у Донбасі цей показник становить 10%. Продукти та медикаменти також є головними потребами загалом для жителів Донбасу. Аналогічні потреби в інших населених пунктах (там, де не було військових дій) і на визволених територіях становлять — 40,7% і 30,6% (продукти харчування), 16,5 і 16,4% (медикаменти).

«Отже, ми отримали дані, що загалом 49,3% людей на Донбасі потребують продуктів харчування, а 28% — медичної допомоги. Потреба переселенців у продуктах становить 21,7%. Треба сказати, що за різними оцінками, у районах Донецької та Луганської областей, де тривають бойові дії, проживає від 1 до 3 млн людей. В умовах, коли в більшості населених пунктів відсутнє стабільне електро- і водопостачання, немає можливості купувати на регулярній основі продукти харчування й медикаменти, гуманітарна допомога стає критично важливою. Для надання допомоги Рінат Ахметов відкрив Гуманітарний рейс і дав доручення Гуманітарному штабу при своєму фонді доставити в зону конфлікту не менше 10 тис. тонн гуманітарної допомоги. Сьогодні-завтра з Дніпропетровська до Маріуполя вирушає чергова партія допомоги в межах другого ешелону гуманітарного рейсу — це 970 тонн. Всього ж у межах другого ешелону Гуманітарного рейсу Ахметова у вересні на Донбас надійдуть 350 000 наборів гуманітарної допомоги 4-ма траншами. Склад наборів такий, як і в минулі рази, — продукти першої необхідності, дитяче харчування, засоби гігієни. Перший ешелон — 200 000 наборів гуманітарної допомоги — прибув до Маріуполя 22 серпня. Відтоді станом на сьогодні на руки людям вже передано 85% наборів. Із них 30% роздано в Донецьку», — розповідає Римма Філь.

З огляду на високу потребу в медикаментах, Гуманітарний штаб підтримує лікувальні установи в Донецьку медпрепаратами й обладнанням. Цього тижня в Донецькій обласній клінічній травматологічній лікарні й Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства встановлено дизельні електростанції закритого типу. В умовах нестабільного подавання електроенергії наявність таких дизельних електростанцій із генераторами в лікарнях стає ключовим питанням забезпечення їхньої життєдіяльності, зокрема, роботи реанімаційних, операційних, родових залів і дитячих відділень. Упродовж цього й наступних тижнів триватиме постачання медикаментів і обладнання в зазначені медустанови, а також до Обласної лікарні ім. Калініна й Опікового центру. Необхідні препарати отримало й дитяче онкологічне відділення.

Нагадуємо, що Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.