Підприємства Корпорації

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова забезпечує Донецьку область ліками, аптечками та медичним обладнанням

25.09.2014

Згідно з даними базового виміру, який Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова проводив у серпні для виявлення основних потреб жителів Донбасу, 49,9% людей, які перебувають у зоні проведення АТО, говорять про потребу в медикаментах. Також на потребу в ліках вказують 16,5% жителів решти населених пунктів Донецької області — там, де не було військових дій, а також на визволених територіях.

«Ще до створення Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова, фонд всіляко допомагав не тільки в евакуації людей, а й медичною допомогою — вагітним жінкам, людям похилого віку, діабетикам, тим, хто потребує гемодіалізу. Але потреби настільки значні, що закривати їх потрібно постійно й системно — ліками, обладнанням, аптечками, продуктами харчування для пацієнтів і лікарів. Гуманітарний штаб отримує інформацію від департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА, від партнерських клінік і лікарів. На жаль, централізованого постачання медикаментів немає, і в аптеках міста вони практично відсутні. Ми завжди уточнюємо запит лікарні, скільки пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні, якими є залишки медикаментів. Потім вивчаємо можливості закупівлі й постачання, опрацьовуємо логістику. Все для того, щоб пацієнти лікарень, люди, які потребують медичної допомоги, ліків, харчування, мали доступ до них у цих непростих умовах», — розповідає Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова.

Так, станом на сьогодні, Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова закупив медикаменти для відділення онкогематології й до хірургічного відділення Інституту невідкладної й відновної хірургії ім. В. К. Гусака, Донецького обласного територіального медичного об’єднання (лікарня ім. Калініна), для Обласної травматологічної лікарні на загальну суму 1 мільйон 200 тис. гривень. Найближчим часом приблизно заплановано постачання медикаментів для Донецького регіонального центру охорони материнства й дитинства, Обласної дитячої клінічної лікарні, Центральної міської клінічної лікарні, Центральної міської лікарні Харцизька, а також додаткове постачання до ІНВХ ім. Гусака, лікарні ім. Калініна, обласної травматологічної лікарні на суму приблизно 2 мільйони гривень.

Крім медикаментів, Гуманітарний штаб допомагає лікувальним установам з обладнанням. Для ІНВХ ім. Гусака закуплено хірургічне та анестезіологічне обладнання, обладнання для реконструктивних операцій у разі опіків (інструментарій, аспіратори медичні, дефібрилятор, обладнання для лікування опіків, обладнання для операційних). Також заплановано закупівлю інструментарію для Центральної міської лікарні Харцизька. Для забезпечення безперервної життєдіяльності в умовах нестабільного подавання електроенергії Перинатального центру та Обласної клінічної травматологічної лікарні Штаб придбав і встановив у цих установах генератори.

Проф., д. мед. н., генеральний директор Донецького регіонального центру охорони материнства й дитинства Володимир Чайка: «Зараз у нас у центрі лежать приблизно 150 жінок. Вчора Гуманітарний штаб при фонді Ахметова привіз харчування на два місяці для них. Також отримали електростанцію, за що дуже вдячні Гуманітарному штабу. Ми давно хотіли таку станцію, тому що перебої з електрикою бувають завжди. А особливо зараз, коли вимикають світло, а ти оперуєш, це неможливо робити при свічках. Так, бувало й таке. Кілька днів лікарі змушені були приймати пологи в підвалах, у бомбосховищах».

Окремий напрям діяльності Гуманітарного штабу «Допоможемо» при фонді Ахметова — це забезпечення медикаментами приватних осіб. За словами Римми Філь, щодня до програми «Адресна допомога» штабу через гарячу лінію надходить до 50 звернень із проханням допомогти в лікуванні. «Також інформація надходить від волонтерів, які доставляють продуктові набори додому, — повідомляє Римма Філь. — Далі приймається рішення про надання допомоги. Через дуже велику кількість щоденних звернень ми залучили як додатковий інструмент Донбаську фармацевтичну компанію, котра готова допомагати на місцях ліками найбільш нужденним людям зі складними діагнозами. Звичайно, ми розуміємо, що через непросту ситуацію в регіоні, не кожна аптека працює і зможе обслужити заявника, і можливо, не всі потрібні ліки наявні, але ми сьогодні намагаємося зробити будь-які кроки, щоб допомогти населенню».

Також Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова продовжує допомагати людям із діабетом, які потребують інсуліну. Інформацію про потреби щодо препаратів інсуліну Штаб зібрав від департаменту охорони здоров’я області, від головного ендокринолога й ендокринологів Донецька, Краматорська та Маріуполя. Інформація також надходить на гарячу лінію Штабу. Так, із 15 серпня до 24 вересня надійшло приблизно 60 заявок, переважно, з Донецька, Маріуполя, Краматорська, Слов’янська, Волновахи, Іловайська, Новоазовська, Макіївки, Єнакієвого та інших населених пунктів.

На сьогодні Гуманітарний штаб закупив і поставив у Донецький регіон приблизно 15 тис. флаконів із препаратами інсуліну на суму приблизно 1 млн 400 тис. грн, що покриє приблизно 40% від загальної потреби області. Наприкінці жовтня в область доставлять другу партію препарату обсягом приблизно 20 тис. флаконів на суму приблизно 1 млн 800 тис. грн.

Приватним особам Гуманітарний штаб забезпечує також аптечки з найнеобхіднішими медикаментами для кожної категорії: для матері й дитини, для старшої вікової групи і для бомбосховищ.

Нагадуємо, що Гуманітарний штаб «Допоможемо» створено при Фонді Ріната Ахметова для об’єднання зусиль фонду й усіх бізнесів Групи СКМ, а також ФК «Шахтар» щодо надання допомоги людям, які постраждали в зоні військових дій. Гуманітарний штаб займається питаннями евакуації із зони проведення АТО дітей, зокрема, дітей-сиріт, багатодітних матерів, інвалідів, літніх людей, а також розміщує, у разі необхідності, переселенців на базах, у санаторіях і таборах, надає гуманітарну та адресну допомогу.

При Штабі працює гаряча лінія — єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua.

Дзвінки на номер 0 800 50 9001 безкоштовні з усіх телефонів. Гаряча лінія працює цілодобово.

Більше інформації про Гуманітарний штаб:

http://www.fdu.org.ua/help/vostok

Кризовий інформаційний центр

Гуманітарного штабу «Допоможемо»

+38 044 502 52 12