Підприємства Корпорації

Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова доставляє продукти та ліки до Донецька

04.09.2014

Сьогодні, 4 вересня, у прес-центрі «Сегодня-Мультимедіа» відбувся прес-брифінг Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова. Римма Філь представила основні результати роботи Штабу з напрямів: евакуація людей із зони військових дій, розміщення вимушених переселенців, надання гуманітарної та адресної допомоги. Зокрема, координатор Гуманітарного штабу розповіла про те, як і куди доставляють набори з першого ешелону гуманітарного рейсу Ріната Ахметова, які прибули до Маріуполя 22–23 серпня загальною кількістю 200 тисяч шт. і вагою понад 2000 тонн.

Римма Філь: «У міста Донбасу ми доставили понад 150 тисяч наборів із гуманітарною допомогою, зокрема, 142 тисячі продуктових наборів. До понеділка буде доставлено всі 200 тисяч. Силами волонтерів допомогу розвантажують, розфасовують і передають у місця компактного проживання переселенців, у визволені міста та зону бойових дій. Всього волонтери Штабу роздали понад 67 тисяч наборів, зокрема, 63 тисячі продуктових, у 45 населених пунктах Донецької та Луганської областей. Зокрема, допомогу отримує й Донецьк. Для безпеки ми не озвучували цю інформацію. Але зараз, коли продукти вже роздають людям, ліки надходять до лікарень, ми можемо говорити про те, що Рінат Ахметов через Гуманітарний штаб при своєму фонді допомагав і допомагатиме рідному місту. До однієї з клінік Донецька Штаб передав ліки для десятків онкохворих дітей. Брак медикаментів може призвести до переривання курсу лікування й до смертельних випадків, зводить нанівець попередні результати терапії. Допомогти дітям медикаментами просили лікарі та волонтери. Гуманітарний штаб відправив дві партії ліків із Краматорська до Донецька, вони вже на місці, діти продовжують курс лікування. Найближчим часом ми допоможемо також іншим дитячим відділенням міста.

Приблизно 13 тисяч продуктових наборів зусиллями волонтерів, серед яких співробітники ФК «Шахтар», «Донбас Арени», «Метінвесту», роздано донеччанам. Ще приблизно стільки ж найбільш незахищені жителі міста отримають найближчого тижня».

Гуманітарний штаб допомагає також МНС у Донецьку, забезпечуючи паливом спецтранспорт цієї служби, зокрема, машини швидкої допомоги, пожежні машини.

Наступного тижня стартує другий ешелон гуманітарного рейсу Ріната Ахметова із 3,5 тисячами тоннами гуманітарної допомоги у складі понад 350 000 наборів. Упродовж місяця щотижня на Донбас вирушатимуть 40 вантажівок із продуктами, предметами гігієни та дитячим харчуванням. Так, перші 40 вантажівок із 80 000 наборами гуманітарної допомоги виїжджають 8 вересня sз Дніпропетровська до Маріуполя, звідки менш габаритним транспортом розфасований вантаж передаватиметься вимушеним переселенцям, а також найбільш незахищеним категоріям — дітям, інвалідам, літнім людям — на територіях бойових дій.

Римма Філь розповіла також про труднощі в евакуації. Минулого тижня Гуманітарний штаб почав перевозити людей із Новоазовська до безпечних місць на Азовському узбережжі. Так, 40 дітей-сиріт із Маріуполя вивезли й поселили у Красному Лимані. Вчора Гуманітарний штаб евакуював 45 дітей-сиріт і дітей із сімей у складних життєвих обставинах із Маріуполя до Нововолинська. Всього ж, станом на сьогодні, Штабом евакуйовано 25 505 осіб, 10 905 з них — це діти, зокрема, вихованці інтернатних установ та притулків, приблизно 5000 — люди з інвалідністю.

Евакуація здійснювалася головно з таких міст, як Донецьк, Макіївка, Харцизьк, Єнакієве, Микитівка, Оленівка, Горлівка, Брянка, Первомайськ, Стаханов. До створення Гуманітарного штабу, ще у травні, фонд Ріната Ахметова евакуював із Донецька та області прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, з якими працював у межах програми «Сирітству — ні!», а також жінок із дітьми та людей похилого віку, які бажали виїхати зі Слов'янська і Краматорська.

Більшість дзвінків на єдиний багатоканальний номер гарячої лінії Гуманітарного штабу 0 800 50 9001 надходять із проханням про евакуацію. Гуманітарний штаб допомагає виїжджати як цілим групам людей, так і розглядає адресні звернення — вивезення людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, вагітних жінок, мам із новонародженими дітьми.

Частина евакуйованих людей, а це понад 6 200 осіб, потребувала тимчасового розміщення. Переважно це мами з дітьми, багатодітні сім'ї, люди похилого віку. Для цих людей Гуманітарний штаб при фонді Ахметова забезпечив проживання в тих областях України, де розташовані бази підприємств групи СКМ, партнери чи була готовність місцевої влади в розміщенні людей — це Запорізька, Харківська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська області, безпечні райони Донбасу.

За словами Римми Філь, основна проблема на сьогодні — це переселення людей в опалювальні санаторії та бази відпочинку. «Настала осінь. Бази та табори, насамперед, підприємств СКМ, розраховані на літній період або максимум до настання холодів. Баз, пристосованих для проживання людей у зимовий період, набагато менше. Ми вже знайшли кілька опалюваних баз у Чернігівській, Запорізькій, Дніпропетровській областях. У нас — у держави, волонтерів, фондів — є всього лише один місяць, вересень, для переселення людей. Крім того, географія війни розширюється, виїжджає дедалі більше людей, і місць для їхнього компактного розміщення стає чимраз менше. Треба шукати рішення. Шукати родичів, друзів, які можуть дати притулок людям», — розповідає Римма Філь.

Довідка:

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

У Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Координаційний інформаційний центр

Гуманітарного штабу «Допоможемо»

+38 044 502 52 12