Підприємства Корпорації

Фонд Ріната Ахметова евакуював із Донбасу вже 10 000 дітей

01.09.2014

Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова впродовж трьох місяців евакуював із зони бойових дій 10 000 дітей. Серед них діти-сироти, діти з притулків Донецької області, з багатодітних і прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, яких фонд Ріната Ахметова підтримував раніше в межах програми «Сирітству — ні!». Так, ще у травні фонд допоміг виїхати з небезпечних міст, — на той час це були Слов'янськ, Краматорськ, а пізніше — Донецьк, — понад 40 дитячим будинкам сімейного типу. Багатьох фонд забезпечив тимчасовим житлом і харчуванням, зокрема, понад 6000 людей були розміщені на базах відпочинку підприємств Групи СКМ. Частину сімей із дітьми взяв у таборі для переселенців у селі Волоському священик Андрій Пінчук, який очолює фонд «Допомагаємо» у Дніпропетровській області. З цією організацією Фонд Ріната Ахметова реалізує партнерський проект із реформування інтернатної системи в області.

«Вже дали їжу й дах 729 переселенцям, яких евакуював Фонд Ріната Ахметова. Діток у таборі — рівно половина всіх переселенців. Приїжджають із щойно народженими дітками — дво-, триденними. А одна вагітна жінка їхала з чотирма дітьми, у дорозі в неї відійшли води… З реанімобілем її зустрічали. Врятували. Поселили. Їдуть часто багатодітні сім'ї. Одна жінка везла із собою не тільки своїх дітей, а й дітей сусідки, та ще діток із сусідньої вулиці, — розповідає священик. — Співробітники Гуманітарного Штабу при Фонді Ахметова працюють дуже ефективно, скільки дітей, жінок, хворих і немічних вони врятували! Це величезна праця на благо людей».

Найскладніше проходила евакуація з інтернатних установ Донецької області. Гуманітарний штаб при Фонді Ріната Ахметова евакуював понад 500 дітей-сиріт. Зокрема, малюків із 3-х будинків дитини (Донецьк, Макіївка), які зараз перебувають на оздоровленні. Це 135 дітей віком від 2-х місяців до 4-х років. Ще понад 100 дітей різного віку Фонд Ріната Ахметова евакуював із притулків області в безпечні місця на території України. Упродовж останнього місяця Гуманітарний штаб допоміг вибратися із зони бойових дій і найбільш незахищеним дітям — це 201 дитина-інвалід із Шахтарського дитячого будинку-інтернату. Понад 40 дітей у цьому закладі були прикуті до ліжка. Завдяки відчайдушним зусиллям волонтерів, медиків і водіїв, дітей з інвалідністю перевезли з будинку-інтернату в безпечне місце в Донецькій області.

Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова: «Евакуація — це найскладніше й найважливіше завдання. На щастя, на сьогодні Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова в тісній співпраці із соцслужбами, волонтерами, партнерськими організаціям евакуював із зони військового конфлікту всіх до єдиного вихованців інтернатних установ. Зараз усі діти-сироти знаходяться на мирній території. За кожним випадком евакуації дитячого будинку стояла титанічна праця. Доводилося домовлятися з усіма учасниками конфлікту, іноді переговори тривали десять днів і дуже часто заходили у глухий кут. Тоді ми діяли на свій страх і ризик. Наприклад, щоб евакуювати малюків із дитячого будинку «Малюк» у Слов'янську, розробили спеціальну операцію під назвою «Електричка». Під нашим пильним контролем виховательки зробили вигляд, що вивели діток на прогулянку. Сіли у тролейбус, доїхали до зупинки, де на них чекав наш автобус. Малюків і співробітниць дитячого будинку непомітно привезли на вокзал, а там посадили в електричку. Ось так, тихо і просто, вивезли дітей. Інше питання, що це «державні діти», й евакуювати їх можна було за рішенням профільних міністерств — Мінсоцполітики, МОЗ, Міносвіти».

Також Гуманітарний штаб при Фонді Ріната Ахметова евакуював 49 дітей із Макіївського будинку дитини, перевіз 80 дітей із Маріупольського будинку дитини до Краматорська, 40 дітей-сиріт із Маріуполя — до Красного Лимана, допомогли евакуювати 15 дітей із важкими патологіями з 5-ої лікарні м. Донецька до Краматорського будинку дитини.

Всього ж на 29 серпня Гуманітарним штабом при фонді Ріната Ахметова евакуйовано 22 840 осіб. Переважно це мами з дітьми, багатодітні сім'ї, люди похилого віку та люди з інвалідністю.

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямами: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної допомоги; надання адресної допомоги.

У Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адреса електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.